Czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego – Nie zwlekaj! IDŹ!

Właśnie celebrowaliśmy Niedzielę Wniebowstąpienia. W kolejną niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Pewnie część z Was, tak jak ja przygotowuje się do tego święta trwając w Nowennie do Ducha Świętego. Dlaczego to takie ważne dla nas chrześcijan?

Żyjemy w czasach Ducha Świętego!

Stary Testament był czasem szczególnego działania Boga Ojca. Nowy Testament to czas Dobrej Nowiny, czas Odkupienia. Czas życia i działalności Jezusa Chrystusa. Po Jego Zmartwychwstaniu i Wniebowstąpieniu rozpoczął się czas rozlania się Ducha Świętego.

Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania. Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Pocieszyciela da wam, aby z wami był na zawsze – Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi ani nie zna. Ale wy Go znacie, ponieważ u was przebywa i w was będzie. Nie zostawię was sierotami: Przyjdę do was.(…) To wam powiedziałem, przebywając wśród was. A Paraklet, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem». J 14, 15-17. 25-26

Dzisiaj jeszcze bardziej niż w pierwszych wiekach potrzebujemy otwierać się na Ducha Świętego. Nie bójmy się Go prosić, aby wylewał na nas swoje dary. Nie ograniczajmy Ducha Świętego! Pozwólmy Mu działać jak chce i kiedy chce! Trwajmy z Apostołami i Maryją na modlitwie i pełni Ducha Świętego z odwagą stawajmy się świadkami Zmartwychwstałego Pana.

Mamy działać jak Apostołowie W Imię Jezusa Chrystusa mocą Ducha Świętego.

Sam Jezus obiecał nam to, tuż przed swoim Wniebowstąpieniem.

Jezus, ukazawszy się Jedenastu, powiedział do nich:«Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. Te zaś znaki towarzyszyć będą tym, którzy uwierzą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, a ci odzyskają zdrowie». Po rozmowie z nimi Pan Jezus został wzięty do nieba i zasiadł po prawicy Boga. Oni zaś poszli i głosili Ewangelię wszędzie, a Pan współdziałał z nimi i potwierdzał naukę znakami, które jej towarzyszyły.(Mk 16,15-20)

DLATEGO

Jeśli kochasz Boga, albo kochasz wciąż za mało i chcesz bardziej Go miłować…

Jeśli chcesz oddać Mu wszystkie swoje troski, smutki, cierpienia i radości…

Jeśli chcesz doświadczyć uzdrawiającej miłości Zmartwychwstałego Pana…

Jeśli pragniesz pełnić Boże Dzieła, realizować Boży Plan dla Twojego życia…

Jeśli chcesz żyć pełnią życia w obfitości, jak obiecał Pan…

Jeśli chcesz by twoje serce biło w rytmie Serca Jezusa…

Jeśli chcesz patrzeć na świat, na ludzi i na siebie Oczami Boga…

Jeśli chcesz otworzyć się na moc Ducha Świętego…

Jeśli chcesz współpracować z łaską Ducha Świętego…

Jeśli chcesz być świadkiem Bożej Obecności na ziemi jak Apostołowie…

Jeśli chcesz żyć w Duchu Świętym jak Maryja…

 

ZAPRASZAM CIĘ ABYŚ WZIĄŁ UDZIAŁ

W CZUWANIU MODLITEWNYM

W WIGILIĘ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO.

Rozejrzyj się, gdzie w Twojej okolicy jest ono organizowane i nie zastanawiaj się tylko idź!

Osoby z Krakowa i okolic zapraszam wraz ze Wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym Gałąź Sykomory przy parafii Matki Bożej Dobrej Rady w Krakowie – Prokocimiu na takie czuwanie w sobotę 19 maja 2018 r. o godzinie 19:00

W tym roku, ze względu na przygotowanie kościoła do uroczystości 1 Komunii Świętej naszym Wieczernikiem będzie kaplica pod kopułą. Wejście od strony starej dzwonnicy.

Program na zamieszczonym poniżej plakacie.

 

Osobom z Tarnowa i okolic polecam wybrać się do DA TRATWA w kościele Św. Józefa przy ul. Dwernickiego

PROGRAM:

SOBOTA, 19 maja – Wigilia Uroczystości Zesłania, 20:00 Czuwanie prowadzone przez młodzież z Oratorium Świętego Filipa Neri wraz z ks. Pawłem Cyzem zakończone Eucharystią o 21:00.

NIEDZIELA, 20 maja – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, po Mszy św. Modlitwa Uwielbienia i Czas Zanurzania się w Duchu Świętym ???

 

Zachęcam podzielcie się w komentarzach, gdzie będzie Wasz Wieczernik, gdzie Wy będziecie trwać na modlitwie i jedności jak niegdyś Apostołowie z Maryją.

 

P.S. Wkrótce ukaże się artykuł o tym, czym jest i dlaczego jest nam potrzebny Chrzest w Duchu Świętym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.