Strumienie Miłosierdzia 2019

Strumienie Miłosierdzia

Jest to coroczne spotkanie o charakterze ewangelizacyjnym, otwarte dla każdego, bezpłatne. Organizatorem wydarzenia są wspólnoty Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym Archidiecezji Krakowskiej. 

Strumienie Miłosierdzia 2019 odbywają się w dniach 25-26 października w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej na osiedlu Szklane Domy w Krakowie.

Dołącz do wydarzenia na facebooku.

Gościem Strumieni Miłosierdzia w tym roku jest ks. Wojciech Nowacki proboszcz parafii pw. Bożego Ciała w Łomży. W latach 2006-2012 był Rektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży. Jest wykładowcą teologii dogmatycznej. Przez 12 lat pełnił funkcję przewodniczącego Krajowego Zespołu Koordynatorów Odnowy w Duchu Świętym. Z Odnową Charyzmatyczną związany jest od 1984 roku.

Prowadzić nas będą podczas tego wydarzenia słowa z ewangelii św. Łukasza 12,8
„Kto się przyzna do mnie wobec ludzi, przyzna się i Syn Człowieczy do niego wobec aniołów Bożych”.
Niech stanie się on wezwaniem do rozpalenia w sobie na nowo gorliwości, oczyszczenia z grzechu, napełnienia na nowo Duchem Świętym i pewności bożej mocy która towarzyszy tym którzy stają z dowagą w Jego imię.

Poczytaj o Strumieniach Miłosierdzia w poprzednich latach.

Strumienie Miłosierdzia 2018.

Jest to niezwykły czas, kiedy z nieba płyną dla nas olbrzymie strumienie łaski. Jest to czas, kiedy możemy cali zanurzyć się w Miłosierdziu Bożym. Dzięki łaskom otrzymanym na Strumieniach zamieniłam swój lament na dziękczynienie i uwielbienie. To tam Pan zaprosił mnie do Wspólnoty Gałąź Sykomory, dzięki której poczułam, że tu gdzie teraz jestem chciał mnie Bóg, i że to mój nowy dom. To czego można tutaj doświadczyć nie kończy się, ale wydaje owoc w naszej codzienności. Jaki on będzie uzależnione jest od naszej otwartości. Bo można tak jak ja kiedyś trafić zupełnie “przypadkiem”, później uczestniczyć tylko częściowo i doświadczyć Boga, aby dzisiaj samemu zaangażować się w przygotowanie Strumieni. Bo ten blog, jest jednym z owoców Strumieni Miłosierdzia w moim życiu.

Organizatorzy nie zapomnieli tez o najmłodszych i ich rodzinach. W sobotę w godzinach 9:00 – 17:40 będą zorganizowane zajęcia dla dzieci, aby rodzice mogli bez przeszkód wziąć udział we wszystkich punktach programu. Warto przybyć całymi rodzinami, by dać czas Bogu na dotarcie do każdego serca, także, a może szczególnie tego malutkiego.

Z całego serca zapraszam każdego z Was, by zanurzył się w Strumieniach Miłosierdzia. Dla tych, co nie mogą dotrzeć, będzie transmisja online na stronie tvPodhale na kanale na Youtube. Wspaniałe rozwiązanie, z którego sama korzystałam w poprzednich latach. Wszak Duch Święty nie jest ograniczony do murów świątyni.

Mam nadzieję do zobaczenia !!!

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.