Wesprzyj zbiórkę charytatywną i odbierz sadzonkę kaktusa Echinopsis Eyriesa

Ilekroć przeglądam Facebook, widzę mnóstwo zbiórek na leczenie chorych, małych i dużych. Sama nie mogę pomóc wszystkim niestety, ale rośnie serce, gdy widzę, jak wiele ludzi dobrego serca wspiera i pomaga. Zastanawiałam się, co ja mogę zrobić. Obserwując różne charytatywne licytacje przyszedł pewien pomysł.

Posiadam w domu wyjątkowo niezwykły kaktus Echinopsis Eyriesa nazywany Królową Jednej Nocy. Wypuszcza piękne kwiaty, które wydają cudowny zapach. Kwiat ten zakwita zawsze w nocy, aby następnego dnia wieczorem już opaść. Zwykle kwitnie ich kilka, i wielokrotnie zakwita w sezonie wiosenno-letnim. Ale to nie na tym polega jego wyjątkowość.

W moim rodzinnym domu ten kaktus zakwitł pierwszy raz wieczorem w dniu, w którym mój mąż mi się pierwszy raz oświadczył. Były to spontaniczne oświadczyny, na zakończenie naszej kłótni

Kolejny kwiat zakwitł 2 tygodnie później, gdy mąż oświadczał mi się po raz drugi,tym razem już z pierścionkiem

Później, jego kwiaty zaczęły pojawiać się co raz częściej. Kwitł w czasie naszego ślubu, kwitł, gdy zaręczyła się moja siostra, kwitł w dniu jej ślubu.

Obecnie te kaktusy kwitną u nas jak szalone, bo myślę, że tym, co najbardziej potrzebują, to miłość.

Ponieważ są to dla nas wyjątkowe kwiaty, dzielimy się ich sadzonkami tylko z wyjątkowymi ludźmi. A ludzie, którzy potrafią wspierać innych, którzy tej pomocy potrzebują z pewnością są wyjątkowi.

Dlatego postanowiłam podzielić się z Wami jego sadzonkami.

Wiem, że wiele osób potrzebuje naszej pomocy, wiec akcja nie ma daty zakończenia, chyba że braknie mi sadzonek. Ale wtedy po prostu poczekamy, aż wyrosną nowe.

CO TRZEBA ZROBIĆ?

1. Wesprzeć zbiórkę w kwocie minimum 5 zł na dowolną akcję charytatywną wspierająca drugiego człowieka, chorego, samotnego, bezdomnego itd.

2. Wysłać do mnie potwierdzenie wykonanego przelewu na ten cel w wiadomości prywatnej na Facebook lub na mail: splotagape@gmail.com w tytule wpisując KAKTUSIA DAROWIZNA

3. Umówić się ze mną na odbiór.

NAJLEPIEJ OSOBIŚCIE !!! w Tarnowie lub Krakowie (najłatwiej okolice Prokocimia) – przy okazji możemy napić się herbaty/kawy i miło porozmawiać na temat pielęgnacji kaktusów lub inne tematy

MOŻLIWOŚĆ WYSYŁKI – koszt po stronie zamawiającego.

Wiem, że takie kaktusy i ich sadzonki można zakupić na innych grupach, można wziąć od znajomych. Ale to już nie będą TE kaktusy, które karmią się miłością. I to nie będą kaktusy, za pomoc w walce z chorobą.

LISTA ZBIÓREK NA KTÓRE MOŻNA PRZEKAZAĆ SWOJĄ DAROWIZNĘ

Zamieszczam tutaj różne dzieła i akcje które można wspierać. Lista jest otwarta, piszcie w komentarzach, a będę na bieżąco ją uaktualniać. Zachęcam do udostępniania też tego wpisu na różnych grupach, gdzie wspieracie potrzebujących, np rożnego rodzaju licytacjami. Kolejność jest przypadkowa. Ludzi potrzebujących naszej pomocy jest całe mnóstwo, każdy niech wybiera i pomaga temu, komu podpowiada jego serce.

Dzieło Pomocy św.Ojca Pio https://dzielopomocy.pl/konta/dpop1/new/przekaz-darowizne

Maja Potwora https://dzieciom.pl/podopieczni?protege_id=31787

Marcin Szałański https://www.facebook.com/pg/pomagamyMarcinowi/about/?ref=page_internal

Radek Turowski https://www.siepomaga.pl/radek-turowski

Daniel Koch-Giżycki  https://www.siepomaga.pl/dla-danielka

Pomoc dla Polaków z Obertyna  https://zrzutka.pl/95y7ks

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.