Maleńka Miłość w żłobie śpi – życzenia na Boże Narodzenie

Bóg się rodzi, moc truchleje,
Pan niebiosów obnażony?
Ogień krzepnie, blask ciemnieje,
Ma granice Nieskończony:
Wzgardzony okryty chwałą,
Śmiertelny Król nad wiekami?
A Słowo ciałem się stało,
i mieszkało między nami.

Wielki potężny i wszechmocny Bóg, przyszedł na ziemie i stał się człowiekiem,małym dziecięciem, ograniczonym i zdanym na łaskę swojego stworzenia. Wywyższony na wieki król, którego tron w niebie jaśnieje, stał się jednym z nas i narodził się w stajni. Bóg mógł wybrać każdą możliwą drogę, ale postanowił przyjść jako dziecko, byśmy Go właśnie tak przyjęli. Kiedy w rodzinie pojawia się małe dziecko, wszystko zostaje wywrócone do góry nogami. Rytm dnia zostaje podporządkowany pod potrzeby dziecka. Rodzice poświęcają całą swoją uwagę i troskę maleństwu, które ich teraz najbardziej potrzebuje. Dla jego dobra i z miłości do niego są zdolni do wielu wyrzeczeń, mimo zmęczenia, znajdują czas dla niego, by czuło się bezpieczne i kochane.

Właśnie tak powinniśmy przyjmować Jezusa. Jak to dziecię, które rodząc się w naszych sercach, wywraca całe nasze dotychczasowe życie do góry nogami, i wszystko co robimy zostaje podporządkowane Jemu. A On wypełni nasze serca radością, pokojem, miłością i swoim błogosławieństwem, tak jak dziecko przychodzące na świat napełnia rodziców radością i miłością, które mimo trudności nigdy nie ustają, i nadają sens i rytm życia.

Właśnie tego wam życzę, byście jak Józef z Maryją potrafili przyjąć te Maleńką Miłość; by Boże Narodzenie dokonało się prawdziwie w waszych sercach; aby Nowo narodzony Jezus wywrócił wasze dotychczasowe życie do góry nogami, by już nic nie było jak przedtem; byście całym sercem szli za Jego głosem realizując Jego plan dla waszego życia, bo tylko wówczas, mimo trudności w waszych sercach nieustannie będzie panować radość, pokój i miłość.

Niech Wam wszystkim Błogosławi Mała Dziecina.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.