Nieplanowane – film, który każdy powinien zobaczyć.

Gdybyś miał zobaczyć w tym roku tylko jeden film, zobacz Nieplanowane. abp J. Naumann

Ten komentarz najlepiej oddaje wartość filmu “NIEPLANOWANE”, który w najbliższy piątek 1 listopada trafi do polskich kin. Film opowiada o najtrudniejszym temacie naszych czasów i ukazuje kulisy branży aborcyjnej.

Jego siła jest ogromna, ponieważ przedstawia dramatyczną transformację kobiety, Abby Johnson, która najpierw tworzyła od wewnątrz klinikę aborcyjną Planned Parenthood, a później stała się jedną z najbardziej broniących życia osób. Z całego serca pragnęła pomagać kobietom, dlatego już podczas studiów została wolontariuszką, a potem pracownicą jednej z klinik aborcyjnych potężnej organizacji Planned Parenthood. Głęboko wierzyła w prawo kobiet do wyboru, szybko awansowała, i została jedną z najmłodszych w kraju dyrektorek korporacyjnego giganta wykonującego seryjne aborcje. Tak było do czasu, gdy zobaczyła coś, co zmieniło jej życie na zawsze…

MOC FILMU

Ze względu na odzew społeczny film określono przełomowym, a nawet rewolucyjnym! Próbami ograniczenia dostępu do informacji o nim, a później trudności dystrybucyjne wywołały burzę i doprowadziły z kolei do debaty o współczesnej cenzurze w mediach społecznościowych i wolności słowa, która otarła się nawet o amerykański Kongres. W części stanów dochodziło do sytuacji, w których dziewczęta mogły zabić dzieci, a nie mogły zobaczyć filmu. Konta społecznościowe promujące film były blokowane. Mimo to film odniósł sukces kinowy i ideowy. Bardzo szybko po premierze było jasne, że “Nieplanowane” to coś więcej niż film. To zjawisko kulturowe i społeczne, W Polsce petycję do amerykańskich producentów filmu z prośbą o udostępnienie go polskim widzom podpisało 224 tys. ludzi.

Głęboko wierzę że film jest szansą jakiej do tej pory w Polsce nie było. Szansą, by poruszyć tych Polaków, którzy albo są zwolennikami aborcji, albo nie mają stanowczej opinii. To jest film, który trzeba oglądnąć bez względu na światopogląd. Życie ludzkie jest wartością samą w sobie,niezależną od wyznawanej religii. Każde dziecko jest darem i błogosławieństwem, nawet to niezaplanowane i niechciane, a może szczególnie właśnie ono.

POTRZEBNA MODLITWA

Nie zapominajmy, że największa siła i moc jest w modlitwie. Módlmy się, więc jako rozproszona po całej Polsce wspólnota, aby serca ludzi były przygotowane na przyjęcie przesłania życia. Swoją modlitwa obejmijmy te wszystkie obszary, które są związane z celami filmu: miłością do życia i promocją postaw pro -life, czyli:

  • rodzice i rodziny
  • Prezydent, rząd i osoby sprawujące władzę
  • Kościół
  • media i kultura
  • edukacja

 

Modlitwę można rozpocząć w dowolnym momencie, w którym odczuje się takie pragnienie. Może to być każda forma modlitwy, która podpowiada serce, np. Eucharystia, modlitwa różańcowa, można ofiarować cierpienie lub podjąć się postu. Można również dołączyć do społeczności, aby w jedności modlić się i oczekiwać błogosławionych owoców.

DYSTRYBUCJA KINOWA – jak pomóc?

Ponieważ film uderza w bardzo dochodowy biznes, potrzebuje naszej pomocy. Najważniejszy, wręcz absolutnie krytyczny, jest pierwszy tydzień od daty premiery (1-7 listopada 2019). Jeśli frekwencja okaże się duża, film będzie wyświetlany i całą machina kinowa będzie wspierać dzieło “Nieplanowane”. Jeśli jednak liczby będą zbyt małe – film straci szansę ina jego miejsce wskoczą inne tytuły.

Trzeba położyć nacisk na tydzień premiery –  zachęcać osoby do organizowania się w grupy, które odwiedzą kina. Bez względu na to, czy będą to małe grupki przyjaciół, czy całe wspólnoty, które wypełnią sale po brzegi. Ważne, aby ludzie zobaczyli film i dali sygnał w kinach, że warto było. A jeśli film spodoba się widzom – to oni poniosą go dalej tak jak miało miejsce w innych krajach.

Wszystkie materiały, które można pobrać i udostępniać dalej, po to, by jak najwięcej osób dowiedziało się o filmie są dostępne na stronie https://www.nieplanowanewpolsce.pl/. Ważne, by jak najwięcej osób się zaangażowało w modlitwę i promocję.

Na ten moment film wyświetlony będzie w 100 lokalizacjach. Liczba ciągle rośnie, a pełna ich lista pojawia się tutaj.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.