Od narzekania do wdzięczności i działania – czyli jak Bóg mnie prowadzi.

Zapraszam do wysłuchania mojego świadectwa, którym podzieliłam się podczas Strumieni Miłosierdzia 2019 w Krakowie.

Dowiesz się m.in. :

  • w jaki sposób Bóg mnie prowadzi;
  • dlaczego powstała moja strona SplotAgape;
  • jak Bóg działa podczas Strumieni Miłosierdzia i, że nie ogranicza się tylko do murów świątyni;
  • jak być narzędziem w bożych rękach będąc mamą maluchów;
  • jak Bóg zamienia płacz i lament  w radość i działanie.

 

Kiedyś byłam bardzo aktywna. Angażowałam się w różne dzieła boże. Jednak kiedy spełniły się moje marzenia, kiedy założyłam rodzinę przyszło także zagubienie w nowej rzeczywistości. Nagle marzenia i pragnienia serca jakby stały w sprzeczności z realnymi codziennymi obowiązkami. Pojawiały się kolejne kryzysy.  Nie potrafiłam się cieszyć tym wszystkim, co otrzymałam do Boga, tym darem jakim jest rodzina. Widziałam tylko czarne chmury nade mną, szarą ponurą rzeczywistość. Czułam się nierozumiana, niedoceniona, osamotniona i niekochana. Wtedy dosłownie przytuliłam się do krzyża. Oddałam To wszystko Panu. Spotkałam mądrych ludzi, dostałam w ręce dobre książki i… zmieniłam perspektywę… Na nowo zaczęłam kochać. Zaczęłam cieszyć, się tym co mam. Znalazłam czas dla Boga, dzięki temu znalazłam czas dla samej siebie. Pan pokazał mi jak mogę dziś tu i teraz być narzędziem w Jego ręku.

Posłuchaj także: Jak wybaczać najbliższym? Jak ratować swoje małżeństwo w kryzysie?

Dzisiaj mój świat jest piękny i barwny wszystkimi kolorami tęczy. Mam w sobie radość i pokój, i nawet kiedy coś mi nie wychodzi, gdy popełniam błędy, wiem, że Jezus mnie kocha i jest ze mną zawsze. I ja też staram się taką samą miłością obdarzać moich bliskich, których dał mi Bóg. I chociaż wciąż zdarzają się gorsze dni, a w życiu rodzinnym i małżeńskim pojawiają się nowe kryzysy, wiem, że Bóg nade mną czuwa i w odpowiednim momencie przyprowadza do mnie właściwe osoby, które pomagają nam z Bożą pomocą przezwyciężać kolejne trudności. Bo jak mówi św. Augustyn: Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą.

Dlatego jeśli narzekasz na swoje życie, tak jak ja kiedyś, zachęcam byś posłuchał w jaki sposób Bóg mój lament zamienił w radość i działanie na Jego chwałę. Wiedz, że i dla Ciebie Bóg ma najlepszy plan na życie, mimo iż możesz jeszcze tego nie widzieć.

Tylko MU zaufaj i pozwól MU się prowadzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.