Strumienie Miłosierdzia 2019

Strumienie Miłosierdzia

Jest to coroczne spotkanie o charakterze ewangelizacyjnym, otwarte dla każdego, bezpłatne. Organizatorem wydarzenia są wspólnoty Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym Archidiecezji Krakowskiej. 

Strumienie Miłosierdzia 2019 odbywają się w dniach 25-26 października w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej na osiedlu Szklane Domy w Krakowie.

Dołącz do wydarzenia na facebooku.

Gościem Strumieni Miłosierdzia w tym roku jest ks. Wojciech Nowacki proboszcz parafii pw. Bożego Ciała w Łomży. W latach 2006-2012 był Rektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży. Jest wykładowcą teologii dogmatycznej. Przez 12 lat pełnił funkcję przewodniczącego Krajowego Zespołu Koordynatorów Odnowy w Duchu Świętym. Z Odnową Charyzmatyczną związany jest od 1984 roku.

Prowadzić nas będą podczas tego wydarzenia słowa z ewangelii św. Łukasza 12,8
„Kto się przyzna do mnie wobec ludzi, przyzna się i Syn Człowieczy do niego wobec aniołów Bożych”.
Niech stanie się on wezwaniem do rozpalenia w sobie na nowo gorliwości, oczyszczenia z grzechu, napełnienia na nowo Duchem Świętym i pewności bożej mocy która towarzyszy tym którzy stają z dowagą w Jego imię.

Poczytaj o Strumieniach Miłosierdzia w poprzednich latach.

Strumienie Miłosierdzia 2018.

Jest to niezwykły czas, kiedy z nieba płyną dla nas olbrzymie strumienie łaski. Jest to czas, kiedy możemy cali zanurzyć się w Miłosierdziu Bożym. Dzięki łaskom otrzymanym na Strumieniach zamieniłam swój lament na dziękczynienie i uwielbienie. To tam Pan zaprosił mnie do Wspólnoty Gałąź Sykomory, dzięki której poczułam, że tu gdzie teraz jestem chciał mnie Bóg, i że to mój nowy dom. To czego można tutaj doświadczyć nie kończy się, ale wydaje owoc w naszej codzienności. Jaki on będzie uzależnione jest od naszej otwartości. Bo można tak jak ja kiedyś trafić zupełnie “przypadkiem”, później uczestniczyć tylko częściowo i doświadczyć Boga, aby dzisiaj samemu zaangażować się w przygotowanie Strumieni. Bo ten blog, jest jednym z owoców Strumieni Miłosierdzia w moim życiu.

Organizatorzy nie zapomnieli tez o najmłodszych i ich rodzinach. W sobotę w godzinach 9:00 – 17:40 będą zorganizowane zajęcia dla dzieci, aby rodzice mogli bez przeszkód wziąć udział we wszystkich punktach programu. Warto przybyć całymi rodzinami, by dać czas Bogu na dotarcie do każdego serca, także, a może szczególnie tego malutkiego.

Z całego serca zapraszam każdego z Was, by zanurzył się w Strumieniach Miłosierdzia. Dla tych, co nie mogą dotrzeć, będzie transmisja online na stronie tvPodhale na kanale na Youtube. Wspaniałe rozwiązanie, z którego sama korzystałam w poprzednich latach. Wszak Duch Święty nie jest ograniczony do murów świątyni.

Mam nadzieję do zobaczenia !!!

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *