0. Szkoła Wdzięczności – zaproszenie

Szkoła Wdzięczności to propozycja nie tylko na Wielki Post, który jest szczególnym czasem zadumy i refleksji. To czas, aby się zatrzymać, przyjrzeć swojemu życiu. Czas, aby zobaczyć, gdzie teraz jesteśmy, a gdzie chcemy być. Czas pytań i odpowiedzi. Czas, który ma pomóc nam odnaleźć siebie, odnaleźć pokój, radość i miłość, odnaleźć Boga. Czas, który jest potrzebny abyśmy narodzili się na nowo z Ducha Świętego.

Jest to moja indywidualna droga, wcielania w codziennym życiu tego, co zawsze było dla mnie ważne, czym zawsze się kierowałam. Kiedyś byłam bardzo aktywna. Angażowałam się w różne dzieła boże. Jednak kiedy spełniły się moje marzenia, kiedy założyłam rodzinę przyszło także zagubienie w nowej rzeczywistości. Nagle marzenia i pragnienia serca jakby stały w sprzeczności z realnymi codziennymi obowiązkami. Nie potrafiłam się cieszyć tym wszystkim, co otrzymałam do Boga, tym darem jakim jest rodzina. Widziałam tylko czarne chmury nade mną, szarą ponurą rzeczywistość. Czułam się nierozumiana, niedoceniona, osamotniona i niekochana. Wtedy dosłownie przytuliłam się do krzyża. Oddałam To wszystko Panu. Spotkałam mądrych ludzi, dostałam w ręce dobre książki i… zmieniłam perspektywę… Na nowo zaczęłam kochać. Zaczęłam cieszyć, się tym co mam. Znalazłam czas dla Boga, dzięki temu znalazłam czas dla samej siebie. Pan pokazał mi jak mogę dziś tu i teraz być narzędziem w Jego ręku. Dzisiaj mój świat jest piękny i barwny wszystkimi kolorami tęczy. Mam w sobie radość i pokój, i nawet kiedy coś mi nie wychodzi, gdy popełniam błędy, wiem, że Jezus mnie kocha i jest ze mną zawsze. I ja też staram się taką samą miłością obdarzać moich bliskich, których dał mi Bóg.

Dlatego:

Jeżeli masz dość, tego, że w twoim życiu ciągle coś się wali…

Jeżeli czujesz się pusty mimo spełnienia zawodowego i realizacji swoich planów…

Jeżeli jesteś zmęczony codzienną bieganiną i nie masz czasu wypić ciepłej kawy…

Jeżeli twoja codzienność aktualnie ogranicza się do prania, sprzątania i gotowania ….

Jeżeli masz ochotę przespać cały dzień…

Jeżeli nie panujesz na swoim czasem i pieniędzmi…

Jeżeli nie potrafisz zapanować na swoimi emocjami …

Jeżeli uważasz, że twoje życie to jedno wielkie pasmo błędów i pomyłek…

Jeżeli masz czasem ochotę uciec gdzieś daleko …

Jeżeli czujesz się nierozumiany, niedoceniany…

Jeżeli czujesz się opuszczony, samotny, niekochany…

Jeżeli czujesz, że twoje życie nie ma sensu…

Jeżeli czujesz, że jesteś nikomu nie potrzebny…

Jeżeli czujesz się nic nie warty i w ogóle najlepiej by było, gdybyś się nie narodził…

Jeżeli szukasz, sam nie wiesz czego…

Jeżeli nic nie czujesz….

Jeżeli  wierzysz w Boga, ale nie odczuwasz Jego obecności w swoim życiu…

Jeżeli szukasz swojego powołania …

Jeżeli ….

 

Jeżeli  chcesz zmienić coś w swoim życiu, tylko nie wiesz od czego zacząć…

Zacznij ze mnę Szkołę Wdzięczności

Przejdźmy razem ten czas ucząc się w każdym położeniu, w każdej sytuacji, być wdzięcznym Bogu. Brzmi to dziwnie, ale to jest właśnie istota nawrócenia, przemiany  serca.  Bo prawdziwa miłość każde cierpienie zamienia w radość.

Przy każdym temacie zachęcać będę do modlitwy Psalmami bo to najpiękniejsze modlitwy, w których sam Bóg uczy nas jak Go wysławiać, przepraszać, prosić i dziękować. Możemy się nimi modlić niezależnie od stanu naszego serca. Módl się psalmami szczególnie kiedy czujesz się pusty w środku. Dlaczego Psalmy? – posłuchaj Plastra Miodu.

Zacznijcie od Psalmu 1, a rozważać ten Psalm z o. Adamem Szustakiem możesz tutaj.

a potem proponuję Psalm 34(33) i jego rozważanie tutaj.

Czy budzi się w Tobie lwia gotowość do walki?

Czy chcesz być Bożym Szaleńcem?

P.S. zapraszam również na moją stronę na Facebook gdzie na bieżąco będę informować o nowych wpisach oraz proponować Psalmy na dany dzień. Zapraszam do dzielenia się 🙂

1 response to "0. Szkoła Wdzięczności – zaproszenie"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.